Objavljeno: 5. 4. 2019. u 10:26
Sara Paraga

Stipendija je namijenjena istraživanju u sklopu izrade doktorskoga rada u akademskoj godini 2019./2020., odnosno od 1. rujna 2019. do 31. kolovoza 2020. godine, na Institutu Wirth za austrijske i srednjoeuropske studije Sveučilišta Alberta u Edmontonu, Kanada.

Prihvatljivi kandidati: mladi znanstvenici iz područja humanističkih znanosti, društvenih znanosti i umjetničkog područja.

Kandidati moraju biti hrvatski državljani upisani na poslijediplomski studij na hrvatskom sveučilištu (pri kraju studija, pred izradom doktorskoga rada) i izvrsno se služiti engleskim jezikom u govoru i pismu.

Od odabranoga kandidata očekuje se aktivno uključenje u istraživanje vezano uz izradu doktorskoga rada, kao i sudjelovanje u kulturološkim, znanstvenim i akademskim djelatnostima Instituta, posebice u razvijanju veza s akademskim institucijama u Republici Hrvatskoj.

Prednost imaju oni kandidati koji znaju njemački ili druge srednjoeuropske jezike te imaju objavljene znanstvenoistraživačke radove.

Stipendija u iznosu od 27.600,00 CAD bit će isplaćena u jednakim mjesečnim ratama na kraju svakog mjeseca, počevši od rujna 2019. godine.

Rok za prijavu: 24. travanj 2019.

Prrijavu treba dostaviti e-poštom na sljedeće adrese: Institut Wirth: Piet Defraeye (rawright@ualberta.ca) i Ministarstvo znanosti i obrazovanja RH: Marija Crnić (marija.crnic@mzo.hr).

Detalje o natječaju i načinu prijave pogledajte na poveznici.