Objavljeno: 18. 4. 2019. u 10:04
Sara Paraga

Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavilo je natječaj za razmjenu sudionika u projektima između Republike Hrvatske i Savezne Republike Njemačke.

Cilj bilateralnog programa za poticanje istraživanja je intenziviranje suradnje između hrvatskih i njemačkih grupa istraživača koji rade zajedno na određenome znanstvenoistraživačkome projektu. Potiče se mobilnost, a pritom je posebno težište na usavršavanju i specijalizaciji mladih znanstvenika.

Program je otvoren za sva znanstvena područja.

Prihvatljivi prijavitelji: nastavnici na visokim učilištima izabrani u znanstveno-nastavno zvanje (najmanje docenta) te znanstvenici izabrani u znanstveno zvanje (najmanje znanstvenog suradnika), stalno zaposleni na hrvatskim visokim učilištima i znanstvenoistraživačkim institutima.

Preduvjeti za prijavu: konkretan zajednički projekt visoke kvalitete na kojemu partneri iz dviju zemalja namjeravaju raditi zajednički i komplementarno. Prijava s hrvatske strane može se uzeti u obzir samo ako postoji paralelna prijava njemačkoga partnera.

Trajanje financiranja: ukupno trajanje financiranja projekta ograničeno je na dvije godine, što isključuje mogućnost produljenja financiranja projekta izvan tog roka.

Rok za prijavu: 28. lipnja 2019. godine.

Više detalja o uvjetima natječaja i načinu prijave pogledajte na poveznici.