Objavljeno: 24. 4. 2019. u 11:02
Sara Paraga

Otvoren je poziv na natječaj za individualne stipendije za 2019. godinu u okviru Marie Sklodowska-Curie akcija. Natječaj je otvoren do 11. rujna 2019. godine.

Ove stipendije su namijenjene iskusnim istraživačima, odnosno onima koji imaju doktorat ili minimalno četverogodišnje iskustvo istraživačkog rada u punom radnom vremenu.

Cilj MSCA individualnih stipendija je jačanje kreativnog i inovativnog  potencijala iskusnog istraživača radom na osobnim istraživačkim projektima kroz međunarodnu i međusektorsku mobilnost.

Istraživači mogu prijaviti projekte prijedloge za sljedeće panele:
•    Standardne europske stipendije (Standard European Fellowships)
•    Društveno-poslovni panel (Society and Enterprise panel)
•    Reintegracijski panel (Reintegration panel)
•    Povratak istraživanju (Career Restart panel)
•    Globalne stipendije (Global Fellowship)

Više informacija o natječaju dostupno je na stranicama Funding & tender opportunities portala.

Za detaljnije informacije o pravilima natječaja, pisanja projektnog prijedloga slobodno se obratite MSCA nacionalnoj osobi za kontakt: sandra.vidovic@mobilnost.hr