Objavljeno: 15. 7. 2019. u 08:47
Tea Cacović

Hrvatska zaklada za znanosti objavila je status u procesu vrednovanja projektnih prijedloga prijavljenih na natječaje “Istraživački projekti”, “Uspostavni istraživački projekti” i “Program suradnje s hrvatskim znanstvenicima u dijaspori “Znanstvena suradnja””.

Program suradnje s hrvatskim znanstvenicima u dijaspori “Znanstvena suradnja”

Na natječaj je zaprimljeno ukupno 75 prijava projektnih prijedloga, od čega su 74 prijave prošle administrativnu provjeru. Sve projektne prijave koje su prošle administrativnu provjeru upućene su u istorazinsko vrednovanje.
U tijeku je završno vrednovanje panela. Obavijesti o rezultatima očekuju se u prvoj polovici rujna.

Istraživački projekti i Uspostavni istraživački projekti

Na natječaje je zaprimljeno ukupno 554 prijava projektnih prijedloga, od čega 382 prijava Istraživačkih projekata i 172 prijava Uspostavnih istraživačkih projekata.
U nastavku slijedi prikaz zaprimljenih prijava projektnih prijedloga s obzirom na područja znanosti i vrstu natječaja:

Područje znanosti

UKUPNO

382

172

Administrativnu je provjeru uspješno prošao 551 projektni prijedlog. Prvi krug vrednovanja započeo je u prvom tjednu lipnja i pri kraju je, a u postupak vrednovanja uključeno je 12 panela za vrednovanje. Po završetku prvoga kruga vrednovanja pozitivno ocijenjeni projektni prijedlozi upućuju se na istorazinsko vrednovanje.