Objavljeno: 26. 9. 2019. u 10:07
Tea Cacović

Otvoren je poziv na natječaj Mreža za inovativno osposobljavanje za 2020. godinu u okviru Marie Sklodowska-Curie akcija. Natječaj je otvoren do 14. siječnja 2020. godine te je za natječaj izdvojeno nešto više od 530 milijuna eura.

U okviru Mreža za inovativno osposobljavanje formiraju se konzorciji sveučilišta, istraživačkih centara i poduzeća iz zemalja širom svijeta s ciljem osposobljavanja nove generacije istraživača. Konzorciji predlažu programe osposobljavanja na razini doktorata u akademskom sektoru i izvan njega.

Natječajne aktivnosti obuhvaćaju prekograničnu i međusektorsku mobilnost u cilju postizanja izvrsnosti i inovativnog istraživanja, ali i mogućnosti prijenosa stečenih znanja i iskustava kao i jačanja kapaciteta istraživačkih organizacija. Potiče se uključenost neakademskog sektora, industrije i poduzetništva. Financirani konzorciji objavljuju natječaje za stipendije/radna mjesta za mlade istraživače na EURAXESS portalu.

Više informacija, projektna dokumentacija poput Vodiča za prijavitelje dostupni su na Funding & tender opportunities portalu.

U okvriu MSCA NCP Net4Mobility+ projekta objavljen je ITN Handbook, dokument koji sadrži savjete za pisanje projektnog prijedloga na način da je svaki kriterij projektnog prijedloga dodatno objašnjen i uključuje najčešće komentare evaluatora.

Za detaljnije informacije o pravilima natječaja, pisanja projektnog prijedloga možete se obratiti MSCA nacionalnoj osobi za kontakt na adresu e-pošte: sandra.vidovic@mobilnost.hr.

© 2013. - 2019. Sveučilište u Zagrebu, Fakultet hrvatskih studija. Sva prava pridržana. Služba za informatičke i računalne poslove
QuiltCMS