Objavljeno: 2. 12. 2019. u 11:22
Tea Cacović

Hrvatska zaklada za znanost objavila je poziv na dostavu projektnih prijedloga Uspostavni istraživački projekti.

Cilj programa Uspostavni istraživački projekti (oznaka natječaja: UIP-2020-02) je potpora osnivanju novih istraživačkih grupa mladih znanstvenika kako bi se ubrzala uspostava samostalnih istraživačkih karijera nakon stjecanja doktorata znanosti.

Uspješno vrednovanim znanstvenicima omogućit će se uspostavljanje vlastitih istraživačkih grupa koje će se baviti inovativnim istraživačkim temama.

Program omogućava da mladi znanstvenici tijekom petogodišnjeg financiranja uspostave istraživačku grupu i svoj laboratorij (ako je laboratorij nužan za istraživanje).
Pritom projektni prijedlog mora uključiti razvoj novih istraživačkih tema i/ili metodologije.

Natječaj je namijenjen istraživačima koji su doktorat znanosti stekli najmanje 2, a najviše 7 godina od roka za prijavu na natječaj, koji žele osnovati ili razviti novu istraživačku skupinu i postati neovisni istraživači.

Rok za prijavu: 13. veljače 2020., u 13:00 sati (CET)
Istraživačko područje: sva znanstvena područja
Predlagatelj projekta: znanstvenik koji je doktorat stekao najmanje 2, a najviše 7 godina od datuma roka za prijavu na natječaj Uspostavni istraživački projekti
Trajanje financiranja projekta: 5 godina.

Tekst poziva možete pogledati na poveznici.

Cjelokupna prijavna i natječajna dokumentacija bit će dostupna na mrežnim stranicama Zaklade u petak, 6. prosinca 2019. godine s dodatnim informacijama.