Objavljeno: 13. 2. 2020. u 14:34
Tea Cacović

Rok za prijavu je 3. svibnja 2020. godine.

Zajednički istraživački centar (JRC) objavio je poziv za iskaz interesa za kolaborativna doktorska partnerstva (Collaborative Doctoral Partnerships - CDP) iz sljedećih područja:
1.  Digital Governance
2.  Smart, connected and clean mobility
3.  EU Energy Transition
4.  Development of methods to monitor progresses, design transformations and identify solutions to achieve SDGs
5.  Secure and sustainable supply of raw materials for strategic value chains
6.  Artificial intelligence for earth observation
7.  Graphic causal models for hybrid threats
8.  Resilience of built infrastructure to natural and man-made hazards
9.  Health promotion and prevention of non-communicable diseases (NCDs)
10. Non-power nuclear and radiological technologies to achieve the SDGs 2030 Agenda
11. Synergies of qualitative and quantitative methods for anticipation activities
12. Behavioural insights applied to policy-making
13. Robustness in complex data analysis and statistical modelling

Kolaborativna doktorska partnerstva (CDP) je inicijativa za uspostavljanje strateške suradnje visokoškolskih ustanova koje dodjeljuju doktorate. Svrha ovog partnerstva je osposobljavanje nove generacije doktoranda iz znanosti i tehnologije.

Poziv je otvoren za sve visokoškolske ustanove i sveučilišta iz država članica EU i zemalja pridruženih istraživačkom programu Obzor 2020.

Više informacija možete pogledati ovdje.