Objavljeno: 28. 8. 2020. u 13:41
Tea Cacović

Europska komisija objavila dodatni Erasmus+ poziv za KA2 strateška partnerstva za područje visokog obrazovanja, i to s temom „Inovativne prakse u digitalno doba“.

Prijavni rok za dodatni KA2 poziv je 29. listopada 2020. do 12:00 sati (podne).

Projektima s temom digitalizacije očekivani će cilj biti podupirati primjenu digitalnih tehnologija te inovativnih i otvorenih pedagogija u obrazovanju i osposobljavanju. Poziv podupire i upotrebu europskih okvira za digitalne kompetencije, uključujući razvoj i korištenje otvorenih obrazovnih resursa. Prednost će imati oni kojima se promiču inovativne metode i alati za online poučavanje.

Maksimalni iznos financiranja projekata je 300.000,00 EUR, a njihovo trajanje najviše 24 mjeseca. Za područje visokog obrazovanja na raspolaganju je ukupno 431.279,00 EUR.

Propozicije poziva dostupne su u Programskom vodiču (v3 od 25.8.2020), posebno od str. 115. do 122.

Objavu prijavnih obrazaca očekujemo početkom rujna, a moći ćete ih pronaći na mrežnim stranicama Agencije za mobilnost i programe EU www.mobilnost.hr.

Informacije vezane uz ostale sektore objavljene su ovdje: https://www.mobilnost.hr/hr/novosti/dva-nova-poziva-za-prijavu-erasmus-projekata-ka2/