Objavljeno: 13. 2. 2016. u 10:40

Hrvatski studiji
Odjel za sociologiju
Petak, 12. veljače 2016.

za izbor demonstratora u ljetnom semestru akademske godine 2015./2016.

Dužnosti i obaveze demonstratora:

1. Pomoć pri izvođenju nastave – predavanja i seminari
    1. Priprema prezentacija prema uputama mentora,
    2. Priprema i razvijanje dodatnih materijala za studente u skladu sa materijalima i predavanjima mentora
    3. Organiziranje rada studenata na nastavi – rješavanje problema u grupama i sl.

1. Pomoć pri provođenju ispita i kolokvija
    1. Priprema kolokvija uz nadzor mentora
    2. Priprema baza ispitnih pitanja uz nadzor mentora
    3. Pripremanje repetitorija pred ispit prema nastavnim materijalima i uputama mentora
    4. Administriranje ispita i čuvanje studenata na ispitu uz profesore i nastavnike
    5. Ispravljanje testova koji su u formatu pitanja sa više ponuđenih odgovora (testovi na zaokruživanje)

1. Znanstveni rad
    1. Asistencija mentoru u pripremi bibliografije znanstvenih radova
    2. Provođenje manjih istraživačkih zadataka za mentora (prikupljanje literature, sistematizacija podataka, jednostavnija obrada literature i podataka iz relevantnih istraživanja)
    3. Sudjelovanje u pripremi istraživačkih i znanstvenih projekata

1. Istraživački i znanstveni projekti sa studentima
    1. Priprema istraživačkih i znanstvenih projekata manjega opsega iz relevantnog znanstvenog područja
    2. Organizacija intenzivnih seminara na pojedinu temu za napredne studente
    3. Koordinacija studenata u pripremi i vođenju projekata

Uvjeti prijave:

Na natječaj se mogu javiti svi studenti preddiplomskog[1] i diplomskog studija koji su položili ispit iz kolegija na kojem žele biti demonstratori!

U prijavi na natječaj treba navesti za koju se demonstraturu student natječe, kratki životopis (CV) i motivacijsko pismo (do karticu teksta). U slučaju da je student ranije odabran od profesora za demonstraturu ne mora se prijavljivati ponovno na natječaj, ali je dužan (za vrijeme trajanja natječaja!) javiti se koordinatoru s matičnim brojem ( u Indeksu iznad slike) kako bi bio zaprimljen u evidenciju Odjela za sociologiju.

Prijave na natječaj podnose se na e-mail: demos.soc@gmail.com, a primaju se do petka 19. veljače 2016.

Profesori koji traže demonstratore:

Anita Dremel

-Sustavna sociologija 1, 4-6 demonstratora

Živka Juričić

-Sociologija zdravlja i bolesti

Marija Brajdić Vuković

-Uvod u metode društvenih istraživanja 2[2]

Irena Cajner Mraović

-Istraživanje, mjerenje i suzbijanje korupcije

Veselim se budućoj suradnji i vašem odazivu ovom vrijednom projektu!

Koordiator demonstratora Odjela za sociologiju,

Marko Prpić, univ. bacc. croat. et soc.

[1] Ne vrijedi za studente 1. godine preddiplomskog studija

[2] Uvjet: Student je odslušao i položio kolegij kod doc.dr.sc. Marije Brajdić Vuković