Objavljeno: 23. 1. 2017. u 11:35
Danijela Vnučec Grdović
Posjet kanadskoga veleposlanika Nj....

U utorak 17. siječnja 2017. rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damir Boras primio je u radni posjet veleposlanika Kanade u Republici Hrvatskoj Nj. E. Daniela Henryja Andrewa Maksymiuka. Sastanku je prisustvovao i izv. prof. dr. sc. Danijel Labaš, povjerenik za međunarodnu suradnju Hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu

Tema radnoga sastanka bila je povezivanje kanadskih akademskih institucija sa Sveučilištem u Zagrebu. Sveučilište u Zagrebu surađuje s nizom kanadskih sveučilišta među kojima su York University, University of Toronto, University of Saskatchewan te brojni drugi.

Izv. prof. dr. sc. Danijel Labaš izvjestio je na sastanku o uspješnome programu pod nazivom Hrvatski studiji, koje na University of Toronto izvode profesori Hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu od 2012. godine.

Informacije

Hrvatski studiji Sveučilišta u Zagrebu pokrenuti su i ustrojeni 16. studenoga 1992., isprva samo kao dvosemestralni Sveučilišni komparativni studij hrvatske filozofije i društva. Taj je program potom preoblikovan u program redovitog četverogodišnjeg studija.