O odsjeku

Studij povijesti na Hrvatskim studijima Sveučilišta u Zagrebu nastao je tijekom 1996. godine kada je započet postupak prihvaćanja četverogodišnjeg dodiplomskog studijskog programa povijesti. Nastava se započela izvoditi tijekom akademske godine 1997./1998. Današnji studij temelji se na studijskom programu koji se prema bolonjskom sustavu započeo izvoditi tijekom akademske godine 2005./2006. Sve tri razine studija povijesti na našem odjelu ustrojene su prema suvremenim znanstvenim i didaktičkim standardima povijesti i drugih srodnih humanističkih znanosti. Tijekom proteklih devet akademskih godina program je doživio neke izmjene kako bi se studijski program koji se izvodi što bolje prilagodio studentima te olakšalo njihovo studiranje. Specifičnost našeg nastavnog plana je interdisciplinarno povezivanje s drugim povijesnim institucijama (instituti, muzeji, zavodi) što omogućuje našim studentima da se već tijekom preddiplomskog studija započnu istraživački profilirati u područjima koja ih zanimaju. Na diplomskom studiju studentima je omogućena tematska specijalizacija kroz veliki broj izbornih kolegija. Iako studij povijesti na našem odjelu ima naglasak na hrvatsku povijest, on ne isključuje mogućnost profiliranja naših studenata u raznim područjima svjetske povijesti od starih civilizacija starog Istoka do moderne i suvremene povijesti. Razmišljate li o ozbiljnom studiju povijesti pozivamo vas da na ovim stranicama informirate o našim nastavnicima i suradnicima, programu te istraživačkim i znanstvenim postignućima.

Objavljeno: 25. 9. 2018. u 10:44
Uređeno: 3. 10. 2018. u 07:49
Mladen Tomorad

Nadoknada izgubljene nastave (uvodno predavanje 1. listopada te državni praznik 8. listopada) na predmetima "Egipat u Hrvatskoj" i "Povijest i kultura starog Egipta" održati će se u petak 5. listopada u muzeju Mimara u Zagrebu u 10 sati. Cijena ulaznice: 20 kn.

Obavještavaju se studenti preddiplomskog studija povijesti koji pohađaju izborni predmet „Egipat u Hrvatskoj“ te obvezni predmet „Povijest i kultura starog Egipta“ da se zbog kolizije s predmetom „Povijest i kultura grčkog i svijeta“ unaprijed najavljeni obilazak izložbe u muzeju Mimara prebacuje sa srijede 3. listopada na petak 5. listopada u 10 sati. Cijena ulaznice 20 kn.

Mole se svi studenti pohađaju ova dva navedena predmeta da 5. listopada dođu ispred muzeja Mimara u 10:00 sati.

Nedolazak na najavljeni termin računati će se kao jedan izostanak s nastave. Sve dodatne obavijesti možete dobiti na e-mail: mladen.tomorad@zg.t-com.hr.

doc. dr. sc. Mladen Tomorad

Fakultet hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu visokoučilišna je ustanova i znanstvena organizacija, koja ima poziv: istraživati i proučavati hrvatsko društvo, državu, prostor, stanovništvo, iseljeništvo, kulturu, hrvatsko civilizacijsko i povijesno naslijeđe u europskom i općesvjetskom kontekstu; o postojećim znanjima i novostečenim spoznajama poučavati u sustavu visokoučilišne naobrazbe te njegovati hrvatski nacionalni i kulturni identitet.

© 2013. - 2020. Sveučilište u Zagrebu, Fakultet hrvatskih studija. Sva prava pridržana. Računalna služba         Izjava o pristupačnosti
QuiltCMS