Impressum

Izvedbeni nastavni plan preddiplomskih i diplomskih studija

Nakladnik:

Sveučilište u Zagrebu – Hrvatski studiji
Borongajska cesta 83d
HR-10000 ZAGREB

Pročelnik Hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu: izv. prof. dr. sc. Mario Grčević

Urednica: prof. dr. sc. Nada Zgrabljić Rotar

Izvedbeni nastavni plan objavljuje se zasebno za svaku novu akademsku godinu.

Objavljeno: 2. 10. 2018. u 16:32

Plan u PDF formatu preuzmite ovdje.

Hrvatski studiji Sveučilišta u Zagrebu djeluju od 16. studenoga 1992. godine. Od 2017. ustrojeni su kao sveučilišni odjel za interdisciplinarno proučavanje tradicionalnih i suvremenih kulturoloških tema vezanih uz Republiku Hrvatsku, hrvatski narod i iseljeništvo, poput kulturne i intelektualne povijesti i zbilje, medijske i interpersonalne komunikacije, akcija društvenih skupina, ljudskoga doživljavanja i ponašanja, razvoj jezika, otvorenih političkih, kulturnih i socijalnih pitanja od nacionalnoga ili regionalnoga interesa.
Kao visokoobrazovna i znanstveno-istraživačka organizacija izvode studije na preddiplomskoj, diplomskoj i poslijediplomskoj razini. Studijski programi filozofije, hrvatskoga latiniteta, komunikologije, kroatologije, latinskoga jezika, povijesti, psihologije i sociologije, znanstvenoga i nastavničkoga smjera, usporedno uzimaju u obzir četiri sastavnice: 1. općeteorijsku i metodološku, 2. nacionalnu ili kroatološku, 3. europsku i 4. globalnu.