Objavljeno: 17. 11. 2017. u 14:39
Darko Čokor
galerija Preporodne dvorane prije početka svečanosti

Preporodna dvorana uoči početka svečanosti

gosti, akademici August Kovačec i Željko Rainer
Nada Rotar Zgrabljić s Hrvatskih studija, gosti akademici August Kovačec i Željko Reiner

gosti Matko Glunčić i Ivana Franić, pročelnik Hrvatskih studija Mario Grčević

dekan FFRZ-a Ivan Koprek i rektor HKS-a Željko Tanjić

gosti Pavo Barišić i akademik Mislav Ježić

prorektor za inovacije, transfer tehnologije i komunikacije Miljenko Šimpraga

Katarina Milković, izaslanica supokrovitelja Grada Zagreba

akademik Željko Reiner

prorektor Ante Čović
prorektor za organizaciju, kadrovski razvoj i međusveučilišnu suradnju Ante Čović

nastup Akademskog muškog zbora FER-a
nastup Akademskoga m​​​​uškoga zbora FER-a

nastup Dragana Despota
nastup nacionalnog prvaka drame HNK-a u Zagrebu, Dragana Despota

nastup Matije Podnara

Hrvatski studiji Sveučilišta u Zagrebu djeluju od 16. studenoga 1992. godine. Od 2017. ustrojeni su kao sveučilišni odjel za interdisciplinarno proučavanje tradicionalnih i suvremenih kulturoloških tema vezanih uz Republiku Hrvatsku, hrvatski narod i iseljeništvo, poput kulturne i intelektualne povijesti i zbilje, medijske i interpersonalne komunikacije, akcija društvenih skupina, ljudskoga doživljavanja i ponašanja, razvoj jezika, otvorenih političkih, kulturnih i socijalnih pitanja od nacionalnoga ili regionalnoga interesa.
Kao visokoobrazovna i znanstveno-istraživačka organizacija izvode studije na preddiplomskoj, diplomskoj i poslijediplomskoj razini. Studijski programi filozofije, hrvatskoga latiniteta, komunikologije, kroatologije, latinskoga jezika, povijesti, psihologije i sociologije, znanstvenoga i nastavničkoga smjera, usporedno uzimaju u obzir četiri sastavnice: 1. općeteorijsku i metodološku, 2. nacionalnu ili kroatološku, 3. europsku i 4. globalnu.