Objavljeno: 20. 5. 2019. u 21:51
Administrator

Hrvatski studiji Sveučilišta u Zagrebu i Odjel za kazalište i film, Odjel za povijest i Odjel za književnost Matice hrvatske organiziraju u srijedu, 22. svibnja 2019. u 19 sati u Maloj dvorani Matice hrvatske, Strossmayerov trg 4, Zagreb Okrugli stol povodom 50. obljetnice smrti književnoga povjesničara hrvatske i francuske književnosti, tekstologa i priređivača kritičkih izdanja hrvatskih pisaca, kroatista, slavista i romanista, upravitelja Hrvatskoga narodnoga kazališta, sveučilišnoga profesora, prevoditelja, pisca i pjesnika Slavka Ježića (Dubrava, 1895. – Zagreb, 1969.).

Sudjeluju:

• prof. dr. sc. Stipe Botica, predsjednik Matice hrvatske