Objavljeno: 20. 11. 2019. u 10:46

Udruga studenata "Studia Croatica" i Društvo studenata povijesti "Ivan Lučić-Lucius" zajedno organiziraju XVII. Dies historiae znanstveno-stručni studentski simpozij na temu „Školstvo i društvene prilike kroz povijest u Hrvatskoj“.

Simpozij će se održati u utorak, 26. studenoga 2019. od 11 do 16 sati u knjižnici Hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu, Borongajska cesta 83d, Zagreb. Na simpoziju će sudjelovati cijeli niz uglednih hrvatskih znanstvenika koji će predstaviti rezultate znanstvenih istraživanja o školstvu i odgojno-obrazovnim prilikama u Hrvatskoj od ranoga srednjega vijeka pa sve do suvremenije povijesti. Školski sustav je tijekom čitave prošlosti bio usko vezan uz državni sustav te vjerske zajednice, ta dva utjecaja su se vječno nadmetali u dominaciji nad odgojem i obrazovanjem, a nadmeću se i danas. Stoga je tema izrazito aktualna i relativna s današnjim društvenim zbivanjima i obrazovnim politikama, koje su tema gotovo svake hrvatske izvršne vlasti.

Program simpozija, PDF dokument