Objavljeno: 2. 12. 2019. u 08:46

11. prosinca: Gastarbajteri: usporedba iseljeničkih valova Hrvata u Njemačku (1960.–2020.)

U Hrvatskoj matici iseljenika, Trg Stjepana Radića 3 u srijedu 11. prosinca 2019. s početkom u 18 sati započet će okrugli stol „Gastarbajteri“, o usporedbi iseljeničkih valova Hrvata u Njemačku: „gastarbajterskoga“ i „EU – iseljeničkoga vala“ (1960.–2020.). Govorit će: prof. dr. sc. Željko Tanjić, rektor Hrvatskoga katoličkoga sveučilišta, dr. sc. Holger Haibach, ravnatelj Zaklade Konrad Adenauer, dr. sc. Karolina Novinščak Körker iz Regensburga, stručnjakinja za migracije i doc. dr. sc. Tado Jurić s HKS-a, vanjski suradnik Hrvatskih studija.

Od 19 do 20 sati održat će se javna rasprava o usporedbi „gastarbajterskoga“ iseljeničkoga vala i iseljeničkoga vala u Europsku uniju, uz sudjelovanje publike s pitanjima, na kojoj će sudjelovati: dr. sc. Karolina Novinščak Körker sa Sveučilišta u Regensburgu, prof. dr. sc. Jasna Čapo s Instituta za etnologiju i folkloristiku te s Hrvatskih studija: prof. dr. sc. Josip Jurčević i doc. dr. sc. Tado Jurić.

U 20 sati otvorit će se izložba o gastarbajterima.

Osiguran je simultani prijevod s njemačkoga na hrvatski. Ulazak je besplatan, a dobro su došli osobito studenti demografije, hrvatskoga iseljeništva i povijesti.

Pozivnica