Objavljeno: 12. 12. 2019. u 10:57

Profesor Barišić održao pozvano predavanje u Beogradu o Humboldtu

Humboltov klub Srbije priredio je 11. prosinca 2019. u Goethe-institutu u Beogradu znanstveni skup o 250. obljetnici rođenja Alexandera von Humboldta (1769.–1859.), njemačkoga prirodoslovca i istraživača, čija Zaklada podupire i povezuje znanstvenike diljem svijeta. Skup su pozdravili njemački veleposlanik u Srbiji Thomas Schieb, ravnatelj Goethe-instituta u Beogradu Frank Baumann i predsjednik Kluba hrvatskih humboldtovaca prof. dr. sc. Mile Ivanda. Jedan od pozvanih govornika bio je i dekan Fakulteta hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Pavo Barišić, koji je govorio o Alexanderu von Humboldtu kao svjetskom znanstveniku i građaninu svijeta.

Veleposlanik Schieb, prof. Barišić i prof. Ivanda u Beogradu 11. prosinca 2019.

Bivši i sadašnji predsjednici klubova humboldtovaca Hrvatske i Srbije 11. prosinca 2019.

© 2013. - 2020. Sveučilište u Zagrebu, Fakultet hrvatskih studija. Sva prava pridržana. Računalna služba
QuiltCMS