Objavljeno: 27. 9. 2023. u 14:05

Na 12. sjednici Senata Sveučilišta u Zagrebu održanoj u srijedu 27. rujna 2023. prof. dr. sc. Marku Pranjiću redovitom profesoru u trajnom zvanju u miru, dodijeljeno je počasno zvanje professor emeritus Sveučilišta u Zagrebu Fakulteta hrvatskih studija.

Temeljem izvješća Povjerenstva za predlaganje dodjele počasnoga zvanja professor emeritus u sastavu: prof. dr. sc. Neven Hrvatić, Sveučilište u Zagrebu Fakultet hrvatskih studija, predsjednik; prof. dr. sc. Ružica Razum, Sveučilište u Zagrebu Katolički bogoslovni fakultet, članica; prof. emer. Dubravka Miljković, Sveučilište u Zagrebu, Učiteljski fakultet, članica - Senat Sveučilišta u Zagrebu na 12. sjednici održanoj u srijedu 27. rujna 2023., dodijelio je počasno zvanje professor emeritus Sveučilišta u Zagrebu Fakulteta hrvatskih studija prof. dr. sc. Marku Pranjiću redovitom profesoru u trajnom zvanju u miru.

Professor emeritus Marko Pranjić svojim je dugogodišnjim djelovanjem znanstvenika i sveučilišnog nastavnika kao i čelnika visokoškolske znanstvene ustanove na Fakultetu hrvatskih studija i FHS - Odsjeku za odgojno-obrazovne znanosti trajno obilježio profiliranje široke palete odgojno-obrazovnih znanosti u Hrvatskoj kao i na njima nastale pedagoške prakse naročito kroz prizmu suvremenog obrazovanja nastavnika, kako onog redovitoga, tako i onog izvanrednoga (PPDMN).
Čestitamo!