Objavljeno: 13. 11. 2023. u 13:28
VAŽNO!! Promjena domene Fakulteta...

Poštovani,

dana 15. studenog 2023. godine u 12:00 sati izvršiti će se planirani radovi promjene domene u sustavu AAI@EduHR.

Postojeći domenski nastavak @hrstud.hr, zamijeniti će se novim domenskim nastavkom @fhs.hr .

To znači da prilikom prijave na servise koji koriste identifikacijski i autentifikacijski sustav AAI@EduHR (pristup intranetu, MERLIN, Studomat, ISVU i drugi) više se neće koristiti stari oblik korisničke oznake iprezime@hrstud.hr, nego će se koristiti novi oblik iprezime@fhs.hr

Korisnički podaci (iprezime i zaporke) za pristup e-pošti se neće mijenjati. Za pristup e-pošti odnosno servisu Microsoft 365 ( https://outlook.office365.com/ ) do daljnjega se koristi stari oblik korisničke oznake iprezime@hrstud.hr .

Zbog kompleksnosti poslova, promjena e-pošte neće ići odmah, o svim promjenama svi će biti prethodno obaviješteni, a obavijest će biti dostupna i na mrežnim stranicama Fakulteta.

Zbog obima posla doći će do prekida usluge bežičnog pristupa internetu (Eduroam). Kolege sa SRCE-a kreirati će novi instaler, što se očekuje kroz 24 sata nakon predaje zahtjeva SRCE-u.
O daljnjoj proceduri kreiranja novih profila za bežični pristup internetu biti ćete naknadno obaviješteni.

O svim dodatnim promjenama svi korisnici će biti pravovremeno obaviješteni.

U razdoblju od 15. do 19. studenog 2023. godine moguće se poteškoće sa prijavama na gore navedeni servise, te stoga Računalna služba Fakulteta hrvatskih studija moli sve korisnike za razumijevanje i strpljenje.

Hvala!

Dario Knežić, tehnički suradnik u Računalnoj službi