Objavljeno: 14. 11. 2023. u 13:15

Smotra Sveučilišta u Zagrebu, najveća manifestacija za maturante, buduće i sadašnje studente, održala se od 9. do 11. studenoga 2023. u Kongresnoj dvorani na Zagrebačkom velesajmu. Riječ je o najstarijoj manifestaciji toga tipa u Republici Hrvatskoj, koja se ove godine održala u okviru Tjedna Sveučilišta, tijekom kojega se, u povodu početka 355. akademske godine, na Sveučilištu u Zagrebu organiziralo niz događanja.

Naši volonteri marljivo su dijelili prigodne promotivne materijale Fakulteta hrvatskih studija i odgovarali na raznorazne upite zainteresiranih posjetitelja. Maturanti su iz prve ruke mogli čuti kako je studirati na Fakultetu hrvatskih studija i koje posebnosti nude naši studijski programi.

28. Smotru je tijekom tri dana posjetilo preko 30 000 posjetitelja.

Volontiralo je 32 studenta različitih godina i smjerova, čime smo upotpunili raznoliku sliku naših studenata i studija Fakulteta hrvatskih studija. Na štandu je ove godine sudjelovalo i 15 nastavnika sa svih studijskih smjerova.

U posebnom programu predstavljanja sastavnica Sveučilišta u Zagrebu i znanstvenih područja, Fakultet hrvatskih studija predstavljali su doc. dr. sc. Wollfy Krašić, prodekan za međunarodnu suradnju i David Car, student četvrte godine demografije i hrvatskoga iseljeništva te prve godine diplomskoga studija povijesti.

Ove se godine Sveučilište u Zagrebu objedinjeno predstavilo i na međunarodnom sajmu knjiga Interliber. Izložbeni prostor Sveučilišta bio je smješten u paviljonu 6 na Zagrebačkom velesajmu (štand 5b). Cilj je prvoga zajedničkoga predstavljanja Sveučilišta u Zagrebu na Interliberu upoznati javnost s izdavačkom djelatnošću Sveučilišta. Fakultet hrvatskih studija bio je jedan od sudionika na zajedničkom predstavljanju izdavačke djelatnosti.

Hvala svima koji su nas posjetili. Vidimo se dogodine!