Objavljeno: 16. 11. 2023. u 18:23
Vlatko Smiljanić

U četvrtak 16. studenoga 2023. na Fakultetu hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu održan je sastanak Organizacijskoga i Znanstvenoga odbora znanstveno-stručnoga skupa "Virovitica 1234. - 2024.: Crkva, kultura, društvo, baština". Skup će biti održan 21. i 22. studenoga 2024. godine u Virovitici. Organizatori skupa su Franjevački samostan Virovitica, Fakultet hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu, Hrvatsko katoličko sveučilište te Institut društvenih znanosti "Ivo Pilar".

Na sastanku su sudjelovali akademik prof. dr. sc. Stjepan Ćosić i dr. sc. Vlatko Smiljanić u ime Fakulteta hrvatskih studija, prof. dr. sc. Hrvoje Kekez i doc. dr. sc. Stipe Ledić u ime Hrvatskoga katoličkoga sveučilišta, ddr. sc. Miljenko Brekalo i dr. sc. Dražen Živić u ime Instituta društvenih znanosti "Ivo Pilar" te gvardijan Franjevačkoga samostana Virovitica fra Ivica Jagodić.

Akademik Stjepan Ćosić imenovan je predsjednikom Znanstvenoga odbora, dok je dr. sc. Vlatko Smiljanić imenovan predsjednikom Organizacijskoga odbora znanstveno-stručnoga skupa.

Na sastanku su utvrđene teme predavanja i predavači te je dogovorena programska dinamika organizacije skupa u narednom razdoblju triju znanstvenih i visokoučilišnih institucija te glavnoga organizatora, Franjevačkoga samostana u Virovitici.

Virovitica, razglednica s početka XX. stoljeća

(Fototeka kulturno-povijesne zbirke Gradskoga muzeja Virovitica)