Objavljeno: 16. 2. 2024. u 12:27

Hrvatski iseljenički zbornik 2024. kao najčitanija iseljenička serijska publikacija reizdao je znanstveni članak Hrvatska nastava u inozemstvu: stanje i perspektive nastao u koautorstvu triju autorica  - izv. prof. dr. sc. Rone Bušljeta Kardum, doc. dr. sc. Renate Burai i Ivane Skender, mag. educ. philol. croat.

Hrvatski iseljenički zbornik 2024. sa sažetcima na engleskom i španjolskom jeziku ima šest tematskih cjelina –  naslovljenih Znaci vremena, Kroatistički obzori, Mostovi, Povjesnica, Znanost te Nove knjige – koje se sastoje od 27 samostalnih autorskih priloga, uključujući pregled suvremenog kulturnog i umjetničkog stvaralaštva hrvatske dijaspore. Građa je raspoređena na 304 stranice i ilustrirana s 98 fotografija.

Svečano predstavljanje Hrvatskoga iseljeničkog zbornika održat će se u srijedu 21. veljače 2024. u 13 sati, Trg Stjepana Radića 3, Zagreb.