Objavljeno: 21. 2. 2024. u 11:57

U izdanju Naklade Jesenski i Turk objavljena je knjiga izv. prof. dr. sc. Ivan Burića „Sociologija hrvatskog društva. Procesi i strukture u suvremenom hrvatskom društvu“.
Knjiga nastoji pružiti cjelovitu sliku suvremenog hrvatskog društva koristeći teorijske uvide i istraživačke nalaze hrvatskih sociologa, ekonomista, politologa, demografa i psihologa.

„Sociologija hrvatskog društva“ predstavlja sistematski uvid u transformacijske procese koji su obilježili hrvatsko društvo u zadnjih trideset godina, a koji su se manifestirali u promjenama demografske strukture, migracijskim kretanjima, prostorno-regionalnom razvoju, socioekonomskim transformacijama, u sferi društvene morfologije – stratifikacijskoj strukturi i kompoziciji društvenih slojeva kao i na području društvenih vrijednosti, vrijednosnih orijentacija, religioznosti i emocionalne kulture.