Objavljeno: 22. 2. 2024. u 09:38

Pročelnica Odsjeka za demografiju i hrvatsko iseljeništvo Fakulteta hrvatskih studija doc. dr. sc. Monika Komušanac razgovarala je sa stipendisticom Veleposlanstva Kraljevine Norveške u Hrvatskoj, Marteom Rokstand koja studira na Sveučilištu u Oslu. Intervju je nastao u okviru istraživačkoga zadatka te mlade studentice čiji je cilj bolje razumijevanje hrvatskoga iseljeništva, nacionalnoga identiteta i uloge javnih politika u Hrvatskoj.

Intervju u cijelosti možete pročitati pod Medijski istupi na novom portalu DIV – portal za domovinske identitetske vrijednosti. Uskoro i nove vijesti zato pratite novi portal Fakulteta hrvatskih studija koji je namijenjen svima koji se svojim djelovanjem zalažu za očuvanje hrvatskoga nacionalnoga identiteta izvan matične domovine.