Imenovani mentori doktoranada na poslijediplomskom doktorskom studiju povijesti

prof. dr. sc. Stjepan Ćosić: Mato Mikičić

doc. dr. sc. Vlatka Vukelić: Kristina Džin

prof. dr. sc. Miroslav Akmadža: Josipa Maras Kraljević, Zvonimir Ancić

doc. dr. sc. Tomislav Anić: Aleksandra Bednjanec Vuković

dr. sc. Alexander Buczynski, znanstveni savjetnik: Juraj Balić, Vladimir Brnardić

doc. dr. sc. Ivan Bulić: Marija Tomić, Petra Banić

dr. sc. Vladimir Gajger, znanstveni savjetnik: Ana Jura

dr. sc. Zoran Grijak, znanstveni savjetnik: Andrea Ščapec Prusina

dr. sc. Mario Jareb, znanstveni savjetnik: Darko Nekić, Hrvoje Mandić

doc. dr. sc. Ivana Jukić: Ivanka Magić Kanižaj

dr. sc. Josip Jurčević, znanstveni savjetnik: Marinko Kuzman, Ivan Bračić, Tanja Pavelin, Tea Cujzek

doc. dr. sc. Hrvoje Klasić: Matija Perušinović

prof. dr. sc. Mijo Korade: Martina Bačić, Ivana Hazulin, Branka Manin, Đurđica Miškulin, Dejan Pernjak, Goran Komerički, Ivan Peček, Mirela Lenković

dr. sc. Ivica Lučić: Ilija Vučur, Mijo Beljo

dr. sc. Marino Manin, znanstveni savjetnik: Petra Batelja (prvi mentor), Goran Rajič

prof. dr. sc. Damir Matanović: Domagoj Hajduković, Pavao Nujić

dr. sc. Stjepan Matković, znanstveni savjetnik: Miroslav Kota

izv. prof. dr. sc. Ivica Miškulin: Iva Jurčević, Antea Čošić, Filip Katanić, Darko Belušić, Stanislav Artuković

izv. prof. dr. sc. Ante Nazor: Ivan Mihanović, Tomislav Šulj, Izabela Jakarić Vonić

izv. prof. dr. sc. Mladen Puškarić: Jurij Borna Jurčević

dr. sc. Jakša Raguž, znanstveni suradnik: Marijan Mandić

dr. sc. Mirjana Repanić Braun, znanstvena savjetnica: Petra Batelja (drugi mentor)

izv. prof. dr. sc. Darko Vitek: Marta Ivković

dr. sc. Zlata Živaković Kereže, znanstvena savjetnica: Mario Jager