doc.dr.sc Lovorka Brajković, prof.psih., klinički psiholog, voditeljica Savjetovališta
Diplomirala psihologiju na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu te doktorirala na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Završila je psihoterapiju iz Transakcijske analize te seksualnu terapiju. Dugi niz godina radila je kao klinički psiholog u KBC Zagreb (Klinika za psihološku medicinu i Klinika za psihijatriju). Stručno područje rada usmjereno je na pružanje psiholoških tretmana i pomoći osobama s psihičkim poteškoćama, osobito osobama oboljelima od malignih bolesti. Aktivna je u provedbi javnozdravstvenih akcija s ciljem promicanja mentalnog zdravlja i podizanja kvalitete života. Osim psihoonkologije i palijativne skrbi, usmjerena je i na pružanje psihološke pomoći i podrške mladima u procesu odrastanja.
doc.dr.sc. Jelena Maričić, dipl.psiholog, psihoterapeut
Diplomirala je psihologiju i sociologiju 2003. godine na Hrvatskim studijima Sveučilišta u Zagrebu, a doktorat znanost iz polja psihologije stekla je 2011. godine na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Uz radni odnos u Institutu društvenih znanosti Ivo Pilar te suradnju u obliku izvođenja seminara i vježbi na nekoliko kolegija na Odsjeku za psihologiju Hrvatskih studija, od 2005. surađuje i u Psihološkom centru Tesa. Tamo do danas redovito pruža psihološku pomoć telefonom, kao i savjetovanje i psihoterapiju uživo. U Psihološkom centru Tesa je vodila i brojne edukacije za psihologe, su-stručnjake i građanstvo, te javna predavanja, u kojima je integrirala znanstvene spoznaje i psihoterapijska znanja i iskustva. 2017. stekla je certifikat nakon završenog četverogodišnjeg studija Integrativne gestalt psihoterapije (pod pokroviteljstvom Instituta za integrativnu gestalt terapiju iz Würzburga), a 2019. diplomu nakon završenog četverogodišnjeg studija logoterapije (pod pokroviteljstvom Viktor Frankl instituta iz Beča). Od 2017. zaposlena je na Odsjeku za psihologiju Fakulteta hrvatskih studija. Sudjeluje u radu Savjetovališta Fakulteta hrvatskih studija od njegovog početka, a primarno je usmjerena na rad sa studentima s problemima anksioznosti i depresivnosti, te s problemima u obiteljskim i drugim odnosima.
Ana Petak, mag, psych, koordinatorica za studente s invalidnošću
Ana Petak završila je studij psihologije na Fakultetu hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu, na čijem je Odsjeku trenutno zaposlena. Volontirala je u nekoliko udruga te radila u osnovnim i srednjim školama kao stručni suradnik psiholog. Studentica je poslijediplomskog studija "Prevencijska znanost i studij invaliditeta" na Edukacijsko-rehabilitacijskom fakultetu u Zagrebu te je Koordinatorica je za studente s invalidnošću FHS. Završila je prvi stupanj psihoterapijske edukacije iz kognitivno-bihevioralnih terapija. U savjetovanju je uglavnom usmjerena na područje psihologije obrazovanja te problema učenja i savladavanja gradiva.

Diplomirala psihologiju na Fakultetu hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu 2013. godine. Studentica je poslijediplomskoga doktorskog studija Biomedicina i zdravstvo na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Savjetodavnim radom s djecom i adolescentima bavila se u Poliklinici za rehabilitaciju slušanja i govora SUVAG i u Savjetovalištu za mlade Službe za školsku i sveučilišnu medicinu Zavoda za javno zdravstvo Sisačko-moslavačke županije. U skladu sa savjetodavnim interesima usmjerenima na područja zdravstvene psihologije, odgoja i obrazovanja, polaznica je edukacija iz palijativne medicine i karijernog savjetovanja.

Završila je studij psihologije na Fakultetu hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu, na čijem je Odsjeku zaposlena od 2014. godine. Prethodno je radila kao vanjski suradnik na Katedri za metodologiju istraživanja u socijalnom radu i socijalnoj politici na Pravnom fakultetu. Studentica je na Poslijediplomskom doktorskom studiju psihologije na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Svoju doktorsku disertaciju izrađuje u sklopu projekta „Profesionalni razvoj u adolescenciji: razvoj modela tranzicije karijere adolescenata (HRZZ-1229)“ na kojem je sudjelovala. Trenutno sudjeluje na projektu „Model slobodnog odlučivanja o karijeri: Uloga autonomne karijerne motivacije te zaštitnih i rizičnih faktora u profesionalnom razvoju adolescenata (HRZZ-7537)“. Njeni istraživački interesi su u području profesionalnog razvoja, savjetovanja i cjeloživotnog obrazovanja. Na Fakultetu hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu radi kao karijerna savjetnica u sklopu Savjetovališta. U ovom području radila je i kao voditeljica radionica profesionalnog razvoja u sklopu Projekta „Školski program profesionalnog razvoja“ – RAZBOR. Član je društava: „Network for Innovation in Career Guidance and Counselling in Europe“ i“ European doctoral programme in career guidance and counselling“.

Diplomirala je psihologiju na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagreb, prije kojeg je studirala na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Trenutno studira na poslijediplomskom doktorskom studiju iz psihologije na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci. Pripravnički staž odradila je u području upravljanja ljudskih potencijala, nakon kojeg je nastavila raditi u istom području u farmaceutskoj i ICT industriji. Volontirala je u Psihološkom centru Sever, na Plavom telefonu i u organizaciji MassChallenge Switzerland te je radila kao asistentica u nastavi u OŠ Matka Laginje. U nastavku profesionalne karijere radila je u području marketinga, digitalnog marketinga, konzaltinga, lokalizacije, koordinacije i odnosa s javnošću u inozemnim i hrvatskim kompanijama, a 2019. izabrana je u zvanje i na radno mjesto asistentice na Fakultetu Hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu.

Po zvanju profesor psihologije s dugogodišnjim iskustvom i radom u Oružanim snagama i Ministarstvu obrane Republike Hrvatske. Radila na poslovima psihologa u sustavu upravljanja ljudskim resursima, na kojima sam planirala i provodila selekciju, obuku i edukaciju za zapovjedno osoblje, provodila psihološku prevenciju i potporu djelatnika i njihovih obitelji prilikom odlaska na bojišnicu (u ratu) i u mirovnu operaciju / misiju (u miru), sudjelovala u ispitivanju i evaluaciji organizacijske klime / kulture, organizacijske privrženosti itd. U Zavodu zrakoplovne medicine (KB Dubrava) radila i na psihološkoj potpori djelatnicima u sklopu redovitih zdravstvenih pregleda te na odabiru i procjeni radne sposobnosti osoblja u sklopu medicine rada. Volontirala u Crvenom križu kao dio Interventnog tima za katastrofe (psihološka potpora). Sudjelovala na brojnim edukacijama / tečajevima (realitetna terapija, medijacija, pregovarenje u kriznim situacijama, Inoptimum school itd). Trenutno u mirovini, te na edukaciji iz Geštalt psihoterapije (IGW Zagreb). U sklopu edukacije bavim se psihoterapijom uz superviziju. Hobi – turistički pratitelj, planinarenje, ronjenje itd.

Magistra psihologije s iskustvom rada u organizacijskoj psihologiji u području razvijanja ljudskih potencijala. Edukantica kognitivno-bihevioralne terapije, poglavito se bavi savjetovanjem u području poteškoća s anksioznosti različitih vrsta i depresije. U savjetodavnom i terapijskom radu po potrebi primjenjuje i mindfulness kao pomoćnu metodu.