Objavljeno: 10. 12. 2014. u 10:20
Uređeno: 10. 12. 2014. u 10:20
Leona Slatković Harčević

Društvo studenata povijesti "Ivan Lučić - Lucius" vas poziva na dvanaesti po redu Dies historiae koji će se održati u srijedu, 17. prosinca 2014. godine s početkom u 10 sati. Tema je „Negativci“ – ozloglašene i omražene povijesne osobe iz druge perspektive, a očekuje vas bogati program koji možete pročitati u nastavku.

Drage kolegice i kolege,

pozivamo vas na XII. Dies historiae u organizaciji Društva studenata povijesti "Ivan Lučić - Lucius" koji će se održati u srijedu, 17. prosinca 2014. godine u 10 sati u dvorani 4 Ekonomije (lijevo od ulaza na Hrvatske studije, ljubičasta zgrada).

Ovogodišnja tema znanstvenog simpozija je pikantna i zainteresirati će sve povjesničare, ali i ostale osobe koje vole čitati o osobama koje su na zlu glasu: „Negativci“ – ozloglašene i omražene povijesne osobe iz druge perspektive.

Vjerujemo da će se među bogatim predavanjima i izlagačima naći ponešto za svakoga. Za sve obavijesti i izmjene pratite Facebook i službenu stranicu Luciusa.

Moderatori skupa su Filip Brčić i Petra Vručina.

Program znanstvenog skupa:
10:00 – Pozdravna riječ voditelja Hrvatskih studija, prof. dr. sc. Josipa Talange
10:10 – Pozdravna riječ u ime Odjela za povijest
10:20 – Pozdravna riječ predsjednice Društva studenata povijesti Ivan Lučić – Lucius“, Mateje Maljuge

UVODNA PREDAVANJA
10:20 - Negativci u historiografiji, kako i zašto se pojedince pamti negativno – Miroslav Bertoša
10:40 - Uvodno psihološko predavanje - kriteriji normalnosti, što se smatra nenormalnim, zašto ljude zanimaju oni izvan okvira - Anita Lauri Korajlija

1. NESHAĆENI I OKLEVETANI, SADISTI I KRVOLOCI
11:00 – Ptolomejevići – Mladen Tomorad