Objavljeno: 16. 2. 2015. u 20:58
Tomislav Knežević

Hrvatski studiji
Odjel za sociologiju
Ponedjeljak, 16. veljače 2015.

za izbor demonstratora u ljetnom semestru akademske godine 2014./2015.

Dužnosti i obaveze demonstratora:

1. Pomoć pri izvođenju nastave – predavanja i seminari
    1. Priprema prezentacija prema uputama mentora,
    2. Priprema i razvijanje dodatnih materijala za studente u skladu sa materijalima i predavanjima mentora
    3. Organiziranje rada studenata na nastavi – rješavanje problema u grupama i sl.
  1. Pomoć pri provođenju ispita i kolokvija
    1. Priprema kolokvija uz nadzor mentora
    2. Priprema baza ispitnih pitanja uz nadzor mentora
    3. Pripremanje repetitorija pred ispit prema nastavnim materijalima i uputama mentora
    4. Administriranje ispita i čuvanje studenata na ispitu uz profesore i nastavnike
    5. Ispravljanje testova koji su u formatu pitanja sa više ponuđenih odgovora (testovi na zaokruživanje)
  1. Znanstveni rad
    1. Asistencija mentoru u pripremi bibliografije znanstvenih radova
    2. Provođenje manjih istraživačkih zadataka za mentora (prikupljanje literature, sistematizacija podataka, jednostavnija obrada literature i podataka iz relevantnih istraživanja)
    3. Sudjelovanje u pripremi istraživačkih i znanstvenih projekata
  1. Istraživački i znanstveni projekti sa studentima
    1. Priprema istraživačkih i znanstvenih projekata manjega opsega iz relevantnog znanstvenog područja
    2. Organizacija intenzivnih seminara na pojedinu temu za napredne studente
    3. Koordinacija studenata u pripremi i vođenju projekata

Uvjeti prijave:

Na natječaj se mogu javiti svi studenti preddiplomskog[1] i diplomskog studija koji su položili ispit iz kolegija na kojem žele biti demonstratori.

U prijavi na natječaj treba navesti za koju se demonstraturu student natječe, kratki životopis (CV) i motivacijsko pismo (do karticu teksta). U slučaju da je student ranije odabran od profesora za demonstraturu ne mora se prijavljivati ponovno na natječaj, ali je dužan (za vrijeme trajanja natječaja!) javiti se koordinatoru kako bi bio zaprimljen u evidenciju Operacije demos.

Prijave na natječaj podnose se na e-mail: demos.soc@gmail.com, a primaju se do petka 20. veljače 2015.

Profesori koji traže demonstratore:

Anita Dremel

-Sustavna sociologija 1, 4 demonstratora

Irena Cajner Mraović, Hrvoje Mataković

-Istraživanje, mjerenje i suzbijanje korupcije, 1 demonstrator

Valentina Gulin

-Kulturna antropologija, 1 demonstrator

Veselim se budućoj suradnji i vašem odazivu ovom vrijednom projektu!

Koordiator demonstratora Odjela za sociologiju

Marko Prpić