Objavljeno: 28. 3. 2018. u 13:52
Uređeno: 10. 4. 2018. u 09:43
Sara Paraga

Na temelju Programa suradnje između Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske i Ministarstva ljudskih resursa Mađarske u područjima obrazovanja i znanosti, Ministarstvo znanosti i obrazovanja i Agencija za mobilnost i programe Europske unije ponovno raspisuju natječaj za dodjelu stipendija Vlade Mađarske u akademskoj godini 2017./2018. za kratki i dugi istraživački boravak.

Trajanje stipendije: od 3 dana do 10 mjeseci

• istraživački boravak u trajanju od 3 do 29 dana

A) poslijediplomski studij i istraživanje: za studente koji su završili sveučilišni diplomski studij ili integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij te za doktorande koji žele provesti istraživanje u Mađarskoj;

B) postdoktorski studij i istraživanje: za kandidate koji su stekli akademski stupanj doktora znanosti te žele provesti istraživanje u Mađarskoj.

• istraživački boravak u trajanju od 1 do 10 mjeseci

1. za studente koji su završili sveučilišni diplomski studij ili integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij;

2. za postdoktorande koji žele provesti istraživanje u Mađarskoj.

Doktorandi se ne mogu prijaviti za dugi istraživački boravak.

Detaljne informacije o stipendijama i o postupku prijave dostupne su u dokumentu u prilogu te na mrežnim stranicama organizacije Tempus Public Foundation.

Svi zainteresirani kandidati moraju izvršiti on-line prijavu na mrežnoj stranici organizacije Tempus Public Foundation najkasnije do 29. ožujka 2018. do 23.00 sata.

Stipendije, odnosno istraživački boravci, moraju završiti najkasnije do 31. svibnja 2018. godine.

Research scholarships – Relaunched Call for Applications (119.98 KB)