Objavljeno: 2. 5. 2018. u 12:18
Uređeno: 2. 5. 2018. u 12:19
Sara Paraga

Poštovani,

Agencija za mobilnost i programe Europske unije u suradnji s Europskom komisijom organizirala je „Obzor 2020. komunikacijsku kampanju za pravna i financijska pitanja“, 25. travnja 2018. godine u Hotelu Dubrovnik u Zagrebu.

Svrha konferencije je bila smanjenje broja grešaka kod prijavljivanja troškova Obzor 2020. projekata te podizanje svijesti unutar znanstvene zajednice o važnosti sprečavanja pogrešaka u izračunu različitih troškova projekata radi ubrzavanja plaćanja, izbjegavanja povrata neprihvatljivih troškova i plaćanja penala, ali i u svrhu pouzdanog i točnog financijskog izvještavanja.

Predstavnici Europske komisije detaljnije su predstavili pravila prihvatljivosti troškova Obzor 2020. projekata te tipične nalaze i strategiju provedbe revizija Europske komisije. Govornici na konferenciji bili su gdin. Ekke Van Vliet (revizor) i gdin. David Mejuto (pravnik), iz Glavne uprave za istraživanje i razvoj pri Europskoj Komisiji.

Konferencija je okupila 126 sudionika iz Hrvatske, čime je ujedno omogućena razmjena iskustva te umrežavanje.

Prezentacije s radionice dostupne su na poveznicama ispod:

Obzor 2020. Komunikacijska kampanja - pravna i financijska pravila

Obzor 2020. Komunikacijska kampanja - revizija