Objavljeno: 14. 5. 2018. u 09:06
Uređeno: 14. 5. 2018. u 09:06
Sara Paraga

Otvoren je poziv na dostavu projektnih prijedloga na natječaj „Jačanje kapaciteta za istraživanje, razvoj i inovacije“

Svrha poziva je usmjeriti istraživanja u tematskim i pod-tematsko prioritetnim područjima Strategije pametne specijalizacije Republike Hrvatske za razdoblje od 2016. do 2020. godine (S3) prema potrebama gospodarstva podržavajući projekte istraživanja, razvoja i inovacija istraživačkih organizacija u suradnji s poslovnim sektorom.

Prihvatljivi prijavitelji su znanstvene organizacije upisane u Upisnik znanstvenih organizacija koji se vodi pri Ministarstvu znanosti i obrazovanja i koje ispunjavaju kriterije za istraživačku organizaciju definirane Okvirom Zajednice za državne potpore za istraživanje i razvoj i inovacije (2014/C 198/01).

Prihvatljivi partneri su mikro, mala i srednja poduzeća u skladu s uvjetima Priloga I. Uredbe 651/2014 i Uredbe 1084/2017 ili velika poduzeće koja ne ispunjavaju uvjete utvrđene u Prilogu I.

Ukupan iznos raspoloživih sredstava za dodjelu u okviru ovog poziva je 180.894.788,00 HRK.

Najveći iznos bespovratnih sredstava koji se može dodijeliti pojedinom projektu iznosi 6.800.000,00 HRK.

Upute za prijavitelje, prijavni obrazac i ostalu pripadajuću dokumentaciju pogledajte na poveznici.