Objavljeno: 28. 11. 2018. u 10:51
Sara Paraga

Otvoren je poziv na natječaj Mreža za inovativno osposobljavanje za 2019. godinu u okviru Marie Sklodowska-Curie akcija.

U okviru Mreža za inovativno osposobljavanje formiraju se konzorciji sveučilišta, istraživački centri i poduzeća iz zemalja širom svijeta s ciljem osposobljavanja nove generacije istraživača.

Konzorciji predlažu programe osposobljavanja na razini doktorata u akademskom sektoru i izvan njega.

Natječajne aktivnosti obuhvaćaju prekograničnu i međusektorsku mobilnost u cilju postizanja izvrsnosti i inovativnog istraživanja, ali i mogućnosti prijenosa stečenih znanja i iskustava kao i jačanja kapaciteta istraživačkih organizacija.

Potiče se uključenost neakademskog sektora, industrije i poduzetništva.

Financirani konzorciji objavljuju natječaje za stipendije/radna mjesta za mlade istraživače na EURAXESS portalu.

Natječaj je otvoren do 15. siječnja 2019. godine te je za natječaj izdvojeno 470 milijuna eura.

Više informacija, projektna dokumentacija poput Vodiča za prijavitelje dostupno je na Portalu za sudionike, odnosno ovdje.

Ako ste zainteresirani za prijavu projekata u okviru navedenog MSCA natječaja ili želite proširiti svoju listu potencijalnih partnera za konzorcije, ispunjeni partnerski profil pošaljite na sandra.vidovic@mobilnost.hr