Objavljeno: 23. 2. 2024. u 12:16

Zagrebački računalni savez (ZRS) održao je prvi festival hrvatske programerske izvrsnosti pod nazivom „+ 1 Izvrstan za Bolju Hrvatsku – Najbolji uz najbolje“. U dvorani Vijenac na Kaptolu 29A, u utorak 6. veljače, okupilo se tri stotine djece, mladih i njihovih obitelji. Bila je to pobjeda ljubavi – humanističke, športske, glazbene, znanstvene i programerske. Pobjeda hrvatskog IT-a.

Osim programera, u prvom planu bile su i dovitljive autorske osobe kojima računalstvo nije životni poziv. Priznanje Zagrebačkog računalnog saveza Sisavac godine za neinformatičare godine primilo je četvero sjajnih ljudi koji žive hrvatske i europske vrijednosti, te svojim radom pokazuju svakom od nas kako postati +1 izvrstan za Bolju Hrvatsku. Neinformatičarima godine proglašeni su Herman Vukušić, zapovjednik konvoja “Bijeli put” za Novu Bilu i Bosnu Srebrenu, koji je ugrozio vlastiti život kako bi sudjelovao u spašavanju 70.000 žitelja Lašvanske doline prije 30 godina. Uz njega, priznanje i medalju Sisavac godine dobili su znanstvenica Vlatka Vukelić, Zlatko Dalić i Dino Jelusić i na taj način svoju izvrsnost stavili uz bok mladih programera.

Više možete pročitati ovdje.