Objavljeno: 8. 12. 2017. u 08:46
Darko Čokor

„Ponosni smo na naše studente, na znanstvene projekte, na vanjske suradnike“, rekao je za TV emisiju Sveučilišni Zagreb na Z1-televiziji izv. prof. dr. sc. Mario Grčević, pročelnik Hrvatskih studija, 16. studenoga 2017. u prigodi obilježavanja 25. obljetnice Hrvatskih studija u Preporodnoj dvorani palače Narodnoga doma HAZU u Zagrebu.

Na tom se visokom učilištu školuje gotovo tisuću i pol studenata na sedam različitih studijskih smjerova, a prof. Grčević ističe da oni studenti koji su završili Hrvatske studije uglavnom pronađu posao.

„Imaju probleme kao i svi ostali, ali koliko čujem, studenti Hrvatskih studija uglavnom jesu pronašli posao, a onaj dio koji nije, izložen je sličnim problemima kao svi ostali“, poručuje pročelnik.

Nakon 25 godina Hrvatski studiji imaju puno toga s čime se može pohvaliti, te pročelnik Grčević ističe: „Ponosni smo na naše studente, na znanstvene projekte, na vanjske suradnike.“